Butelka Dafi - gdzie kupić stacjonarnie
Butelka Dafi – gdzie kupić stacjonarnie?
23 marca 2020
Pokaż wszystkie

Który dzbanek Dafi wybrać?

Który dzbanek Dafi wybrać

Dzbanki filtrujące do wody kranowej są dziś niemal powszechne w każdej kuchni. To z pewnością najwygodniejszy sposób na czystą i świeżą wodę, która jest zawsze pod ręką- wystarczy nalać wody z kranu, odczekać około dwie minuty na przefiltrowanie i można pić. Filtry w dzbankach usuwają z wody kranowej niepożądane substancje oraz bardzo poprawiają jej walory smakowe i zapachowe. Na rynku znajdziemy mnogość różnych modeli, jaki więc dzbanek filtrujący najlepiej wybrać?

Dzbanki Dafi- modele

Dafi to najbardziej znana i ceniona polska marka produkująca dzbanki i butelki filtrujące, ale także filtry montowane na rurach pod umywalkami lub zlewem. Obecnie Dafi oferuje konsumentom cały szereg modeli dzbanków filtrujących, które różnią się wyglądem, ale wszystkie łączy najwyższa jakość wykonania oraz 100% funkcjonalność.

Dzbanki z linii Crystal są wybierane przez wszystkich tych, którzy z jednej strony chcą czystej i zdrowej wody, a z drugiej stawiają na dzbanek będący ciekawym i estetycznym sposobem na serwowanie ulubionych napojów. Dzbanek ten wykonany jest ze szkła oraz posiada wstawki z różnokolorowego tworzywa, co daje możliwość wyboru dzbanka według własnego gustu. Dzbanki Crystal mogą z powodzeniem zastąpić karafkę. Ich pojemność to 2 l.

Dzbanki z linii Unimax to klasyka, jeśli chodzi o produkty Dafi. To szeroka gama dzbanków, wśród których można znaleźć dzbanki wykończone w różnych kolorach: od limonkowego, przez miętowy, makowy, po wrzosowy i inne. Dzbanki Unimax to wygoda użytkowania połączona z ponadczasowym designem. Całkowita pojemność tego dzbanka to 3 l.

Dzbanki Astra Classic to uniwersalny, ale ciekawy design i szeroka gama kolorystyczna. Dzbanki te posiadają wygodny wlew pozwalający na napełnienie ich bez podnoszenia pokrywy.

Dzbanki Omega cechuje opływowy i nowoczesny kształt, który ciekawie prezentuje się w niejednej kuchni. Szeroka gama kolorów pozwala na wybór dzbanka odpowiednio dostosowanego do aranżacji własnej kuchni. Dzbanki te mieszczą aż 2 litry przefiltrowanej wody oraz posiadają LEDowy wyświetlacz zużycia filtra.

Jak działają dzbanki Dafi?

Niezależnie od tego jaki dzbanek Dafi wybierzemy, każdy z nich działa na tej samej zasadzie. Dzbanki wyposażone są w filtry, których wydajność obliczona jest na około 4 tygodnie użytkowania. Raz w miesiącu filtr taki powinien być więc wymieniony. Filtry składają się z dwóch składowych- jest to węgiel aktywny oraz żywica jonowymienna. Węgiel ma bardzo wysokie właściwości absorpcyjne, które pozwalają mu na wychwytywanie z wody takich substancji jak chociażby chlor i jego pochodne, herbicydy, pestycydy, metale ciężkie oraz zanieczyszczenia organiczne. Żywicy jonowymienna zmiękcza wodę poprzez usunięcie z niej jonów wapnia i magnezu. Dafi oferuje także różne filtry do swoich dzbanków, a wśród nich również takie, które wzbogacają wodę w magnez (nie redukują one wtedy twardości wody, a więc zalecane są do gospodarstw domowych, gdzie nie ma problemu ze zbyt zakamienioną wodą). DAFI oferuje także filtr alkaliczne, stworzone z myślą o osobach, które chcą polepszyć jakość wody kranowej i zaspokajać pragnienie zmineralizowaną wodą o właściwościach zasadotwórczych.