Jak filtrować wodę ze studni
Jak filtrować wodę ze studni?
16 marca 2020
Butelka Dafi - gdzie kupić stacjonarnie
Butelka Dafi – gdzie kupić stacjonarnie?
23 marca 2020
Pokaż wszystkie

Butelka Dafi – co usuwa?

Butelka Dafi - co usuwa

Dafi to polska marka obecna na naszym rynku już przeszło od 30 lat. I od tego właśnie czasu kojarzy się ona każdemu z nas ze zdrową i świeżą wodą, którą możesz mieć zawsze pod ręką. To wszystko dzięki produktom Dafi – dzbankom i butelkom filtrującym, a także filtrom do filtrowania wody na potrzeby gospodarstwa domowego. Stosowane w produktach Dafi substancje filtrujące gwarantują, iż możemy pić wodę prosto z kranu, która to woda cechować się będzie najwyższymi walorami zapachowymi, smakowymi i zdrowotnymi.

Butelka filtrująca Dafi

Miejskie wodociągi zapewniają, iż woda w nich płynąca jest w 100% zdatna do picia, prosto z kranu, nawet bez filtrowania. Może to i prawda, ale nie należy zapominać, iż czystość rur pozostawia wiele do życzenia- w wodzie kranowej mogą pozostawać zanieczyszczenia mechaniczne (piasek, rdza) czy też chlor i inne. Dlatego też, chcąc mieć całkowitą pewność, że pijemy wodę w pełni zdrową, zwłaszcza dla dzieci, warto ją filtrować.

Butelka filtrująca (https://sklep.dafi.pl/produkty/butelka-filtrujaca.html) to jeden z najbardziej poręcznych sposobów na czystą wodę, którą można mieć zawsze pod ręką. Ktoś powie, że przecież można sobie kupić wodę w butelce. No właśnie, ale czy to jest sensowne? Kupowanie niezliczonej ilości wody butelkowanej w skali miesiąca jest nieekonomiczne oraz bardzo szkodliwe dla środowiska naturalnego. W końcu nasza planeta wciąż nie może uporać się z tonami plastiku, który tworzy już dziś nawet osobne wyspy na morzach i oceanach. Butelka filtrująca to jednorazowy wydatek oraz co miesięczny wydatek na filtr, zaś kupowanie wody butelkowanej to codziennie kilka złotych mniej w kieszeni…

Butelka Dafi wyposażona jest w datownik, który przypomina o wymianie filtra. Oblicza się, iż jeden filtr ma taką wydajność, że jest w stanie zastąpić aż 300 półlitrowych butelek wody! Butelka DAFI zaprojektowana jest tak, by jej kształt wygodnie układał się w ręce, jest także bardzo lekka (waży jedynie 33 g) oraz posiada wygodny sportowy korek, który zapewnia szczelność podczas uprawiania sportu. Butelki Dafi dostępne są w kilku pojemnościach, są idealne, by spakować je do torebki, do plecaka, do torby sportowej.

Co usuwa z wody butelka Dafi?

Butelka filtrująca Dafi przefiltrowuje wodę kranową przy pomocy filtra zawierającego węgiel aktywny. Węgiel ten jest substancją w pełni naturalną, gdyż pozyskuje się go ze spalonych łupin orzecha kokosowego. Węgiel aktywny działa na zasadzie absorpcji, czyli procesu wiązania cząsteczek na powierzchni substancji, zwanych absorbentami. Takim absorbentem jest właśnie tenże węgiel. Węgiel posiada możliwość usuwania z wody kranowej takich zanieczyszczeń jak chlor i jego pochodne, pestycydy i herbicydy, benzen, związki trihalogenometanu, radonu, rozpuszczalników oraz setki innych wytworzonych przez człowieka chemikaliów, które możemy znaleźć w wodzie z kranu. Węgiel aktywny usuwa cząstki o rozmiarze nawet do 0.5 mikrona. Filtr węglowy może być stosowany samodzielnie w celu usunięcia z nieprzyjemnego smaku i zapachu z wody miejskiej.